Hakkımızda
Yüksek Kapasiteler
Yüksek Akımlı Piller
Lityum Iyon Piller
Elektromobil Aküleri
Batarya Yönetim Sistemi

Birden çok hücrenin biraraya getirilerek oluşturulan pil/akü gurubuna batarya denir. Bataryalar seri ve paralel bağlı hücrelerden oluşur. Paralel bağlantılar kapasiteyi ve çekilebilecek akımı arttırırken seri bağlantılar gerilimi arttırır.

Bir batarya paketi içindeki seri bağlantılı hücreler hassas şekilde eşit kapasite ve voltaja sahip olmalıdır. Bunun sağlanamadığı durumlarda şarj-deşarj döngüsü yapıldıkça hücreler arasında dengesizlik oluşur ve bazı hücreler aşırı şarj yada aşırı deşarjdan bozulur. Bu durum bazı Lityum batarya tiplerinde patlama yanma gibi çok tehlikeli durumlara sebep olurken bazı güvenli tiplerde bu tür ciddi sonuçlar doğurmasada kapasitede düşme, kimyasal sızıntısı, verimsizlik ve gerilimde düşmeye sebep olur. Batarya paketlerinde dengesizlik ve hücre kaybı istenmeyen bir durumdur ve bu durum oluşmaması için Batarya Yönetim Sistemi denen elektronik kontrol ve güvenlik devreleri kullanılır.

 Modüler BMS Sistemi
 Merkezi BMS Sistemi
Modüler BMS Sistemi:
Başarılı modüler tasarımı ve detaylı programlanabilir yapısı ile EMUS bms sistemi profesyonel kullanıcıların tercih sebebi olmaktadır. 4 seriden 250 seri hücreye kadar uygulanabilen sistem ile ilgili teknik bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz.
 
Return to the list of our services


Merkezi BMS Sistemi:
Merkezi BMS sistemlerinde her hücre modülü tek bir kontrol kartı üzerinde toplanmıştır. Düşük hücre adetli bataryalarda bu tip BMSler ucuz olmaları sebebiyle tercih edilmektedirler.
 
Return to the list of our services